top of page

GTD® - TEMEL PRENSİPLER EĞİTİMİ

GTD®  Seviye 1:  Temel Prensipler Eğitimi

GTD®, kendinizi etkili bir şekilde organize etmenin en bilinen ve başarılı yollarından biridir. Bu, günlük görevlerinizi ve sorumluluklarınızı koordine etmekten çok daha fazlasıdır. Aynı zamanda yeni alanlar yaratmak ve kişisel hedeflere ulaşmakla da ilgilidir.

GTD® üretkenliğinizi artırır ve stresi azaltır. Temel Prensipler Eğitimi'nin size neler kazandırabileceği ile ilgili bilgi almak için seminerlerimize mutlaka katılın.

GTD®  Public

Seminerlerimizde, bireyler GTD®'nin temellerini bir günde ve yoğun bir biçimde öğrenirler. 90 dakikalık üç modülde 5 temel adım rehberliğinde katılımcılar kendi örneklerini ve görevlerini kullanarak pratik alıştırmalar ile ilk deneyimlerini kazanırlar. 

Öz yönetim ile ilgileniyorsanız ve işlerinizin düzenli olmasını istiyorsanız doğru yere geldiniz. Hangi sektörden geliyor olursanız olun veya çalışan, serbest meslek sahibi, öğrenci, yönetici, öğretmen, memur olmanız veya şahıs şirketinizin olması fark etmez, bu eğitim herkese katkı sağlar.

GTD®  Standart

GTD® Standart Eğitimlerimiz, ekiplerinin 8 ila 20 kişilik gruplar halinde GTD konusunda eğitim almasını isteyen küçük ve orta ölçekli şirketlere yöneliktir. Bireysel olarak planlanmış 5  modülde, katılımcılar yaklaşımın avantajlarını deneyimler, kendi görevleri üzerinde pratik olarak çalışır ve bir video eğitiminin rehberliğinde kişisel GTD sistemlerini bireysel olarak nasıl kuracaklarını öğrenirler.

Küçük gruplar halinde, katılımcıların GTD®'yi teorik ve pratik olarak tanıması için karmaşık olmayan bir yol arıyorsanız bu eğitim tam size göre.

GTD®  Business

GTD® Business Eğitimi, kurumsal müşteriler için her şey dahil bir pakettir. 6 modülde maksimum 20 kişilik, kişiye özel hazırlanmış bir eğitimde temel bilgilerden çok daha fazlasını öğrenirler. GTD eğitmeniniz, eğitimden sonra da rehberlik etmeye devam edecektir. Uygulamalar, istenilen dijital sistemde, doğrudan soru-cevap şeklinde canlı olarak gerçekleştirilir. Katılımcılar eğitimi, GTD ile hemen kullanıma hazır, tamamen kurulmuş bir sistemle sonlandırırlar.

Bu eğitim, çok yönlü paket isteyen kurumsal müşterilerimize yöneliktir .

Sorusu olan?

Bize yazın! En kısa sürede size geri döneceğiz.

GTD Ne ile ilgilidir?

Kendini yönetme yöntemi GTD® metodolojisi otuz yıldır milyonlarca insana;

 • stressiz üretken olmak,

 • önemli şeylere odaklanmak

 • tüm sorumlulukları takip etmek ve

 • günlük yaşamın tüm zorluklarının üstesinden güvenle gelmek konusunda rehberlik ediyor.

Hemen uygulanabilecek sezgisel süreçler, basit ipuçları ve tavsiyeler 35 yılı aşkın bir süre önce oluşturuldu. David Allen, danışmanlık bağlamında en üretken insanlarla çalıştı ve en iyi uygulamaları gözlemleyerek uyumlu hale getirdi.

Temel Prensiplerin özü: GTD® 5 adımlı iş akışı

Ekran Resmi 2021-07-24 21.03.49.png

GTD®'nin 5 aşaması hayatınızda dikkatinizi çeken, zihninizi meşgul eden her şeyle başa çıkmanız için basit ve sezgisel adımlar sunar. İşleri yoluna koymak için küçük, büyük, önemli, önemsiz, profesyonel ve özel tüm noktaların düşünülmesi ve uygun şekilde düzenlenmesi gerekir. Sadece biraz daha iyi ve daha yapılandırılmış olmak mı yoksa aşırı taleplerin üstesinden gelmek mi? Neye çözüm aradığınız önemli değil, GTD size öz yönetimin her noktasında rehberlik etmektedir.

 

 1. Her şeyden önce, hangi biçimde olursa olsun hayatınızda görünen her şey toparlanır. İster dijital, ister fiziksel, ister zihinsel olsun tüm düşünceler, evraklar veya e-postalar toparlanır ve hepsi sorunsuz bir şekilde kaydedilir. Bu size hayatınızda kaç tane taahhütte bulunduğunuza dair ilk izlenimi verecektir.

 2. Toparlanan her bir öğe üzerinde dikkatlice düşünülür ve onunla ne yapılacağı açıkça belirlenir. Bu değerlendirme aşamasında, pek çok şey çöpe gidecektir.

 3. Tanımlanan her nokta organize edilir ve ait olduğu yere yerleştirilir.

 4. Görevlerin birikmemesi için haftalık gözden geçirme ile düzenli olarak inceleme yapılır.

 5. GTD®, sürekli sıralama ve dosyalama ile ilgili değil, elbette yapmakla ilgilidir! Daha önce atılan adımlar sayesinde artık ne yapılacağının ve onun nerede bulunacağının bilinciyle doğru zamanda doğru şeyler güvenle yapılır.

Günlük Yaşamda GTD'nin Faydaları

Zirveye ulaş

ZİHNİNİZİ TEMİZLEYİN

Yaratıcı çalışma ve fikirlerin gerçekleştirilmesi için yeni alan yaratırsınız.

GÖREVLERİ TANIMLAYIN

Tüm sorumluluklarınızı ve son tarihlerinizi dikkatlice düşünür ve hedeflediğiniz şekilde tanımlarsınız.

HİÇBİR ŞEYİ UNUTMAYIN

GTD® ile tüm görevler, randevular ve fikirler hakkında kalıcı bir genel bakışa sahip olursunuz.

ODAKLANIN

Sisteminiz şu anda en önemli olana odaklanmanıza yardımcı olur.

ÖZEL HAYATINIZA ZAMAN AYIRIN

Kazandığınız bu yeni yapı ve netlik, özel hayatınızda anı yaşayabilmenizi kolaylaştıracaktır.

GTD Temel Eğitiminin içeriği

GTD® Temel Prensipler Eğitiminde, metodolojiyi kullanmak için ihtiyacınız olan her şeyi öğreneceksiniz.

Temel Prensipler Eğitimi'nden bazı konular:

 • GTD® iş akışının 5 aşaması

 • Öncelikleri doğru belirleme

 • E-posta kutularını sıfırlama

 • Takvim yönetimi ipuçları

 

Eğitim sırasındaki çeşitli pratik alıştırmalar, GTD®'yi hemen uygulamaya başlamanıza yardımcı olacaktır. Adım adım zihniniz rahatlayacak, bir genel bakış kazanacak ve sizin için önemli olan her şey için yeni bir alan yaratabileceksiniz. Bireysel yönlerin uygulanması hem profesyonel hem de özel anlamda zaten daha fazla netlik, kontrol ve odaklanmaya yol açacaktır.

Katılım şartı

GTD®, ilgilenen herkes tarafından kullanılabilecek bir öz yönetim sistemidir. Katılımcılarımız öğrencilerden Genel Müdürlere kadar çeşitlilik göstermektedir.

Bireysel olarak mı yoksa şirketinizin tüm departmanı ile doğrudan mı katılmak istediğinize bağlı olarak, buradaki genel bakışta sizin için doğru bir eğitim formatını bulacaksınız. 

Mesleki yöneliminiz veya deneyiminiz ne olursa olsun, eğitimlerimizden birine katılmanızı dört gözle bekliyoruz. Temel Prensipler Eğitimi'ne katıldıktan sonra veya mevcut durumda bir GTD kullanıcısıysanız, GTD® Seviye 2 seminerine katılabilirsiniz. Buradaki kilit nokta, karmaşık durumlarda bile sisteminizi dengeli tutmak ve kişisel hedeflere ulaşmak için yöntemi daha da yoğun kullanmaktır.

Bize ulaşın!

Koçluk, seminerlerimizin tarihleri veya içeriği hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen iletişim formumuzu kullanarak bizimle iletişime geçin. Ayrıca +90 216 5990468 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz. Kişisel taleplerinize uygun bir teklif sunmaktan mutluluk duyarız.

bottom of page